İcra Davası Ücreti

icra-avukat

İcra Davası Nasıl Açılır 2019

İcra davası açmak için belirlenen 3 yöntem bulunmakta ve 3 kategori içinden hangisi borca yönelik ise onun tercih edilmesi gerekmektedir. İlamlı icra takibi, ilamsız icra takibi ve kambiyo senedine yönelik olmak üzere 3 farklı icra davası tipi bulunmaktadır.

İcra davasını başlatabilmek için öncelikle dava türünün seçilmesi gerekmektedir. Dava türü ise borçlu olan kişinin borcunun hangi belge üzerinden yapıldığını belirlemek ile seçilebilmektedir. Senet ya da senet gibi belgeler ile borçlanma var ise İcra Müdürlüğüne başvuru yapılması ve ilamsız icra takibinin seçilmesi gerekmektedir. Eğer borçlu olan kişinin tüm borcu ile mahkeme ilgilenecek ise ilamlı icra için başvuru yapılmaktadır.

İcra Davası Başlatma

İcra davası başlatmak için öncelikle İcra Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise ilgili dava müdürlük tarafından gerekli görülür ise İcra Ceza Mahkemesine devredilecektir. İcra davası başlatmak için ilgili borç evrakları ve başvuru dilekçesi gerekmektedir. Bu belgeler ile birlikte icra davası başlatılabilmektedir.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN