Ankara İcra Avukatları

ankara icra avukatları

İcra Avukatı Ankara, Ankara İcra Avukatları ve danışma konuları. Ankara’da görev yapan uzman icra avukatı, hukuk büromuzun deneyimli avukat kadrosu içinde yer almaktadır. İcra ve iflas hukuku özellikle ticaret sektöründe faaliyetlerini sürdüren küçük veya büyük ölçekte tüm işyeri sahiplerini yakından ilgilendiren bir konudur.

Bunun yanında alacak ve borç durumuna ilişkin uyuşmazlıkları içeren icra davaları, günümüzde hemen hemen bütün vatandaşların karşılaşabileceği hukuki faaliyetler arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla alanında uzman icra avukatına her zaman ihtiyaç duyulması söz konusudur. Bu nedenle icra avukatı Ankara merkezli hukuk bürosu ve avuk merkelerinde destek alınabilinir.

Ankara icra avukatı tavsiye ve arayışında olan kişiler, davacı veya davalı olmalarına bakılmaksızın yaşadıkları tüm hukuki ihtilafların çözümünde alanında uzman icra avukatlarının desteğine başvurabilirler. Nitekim icra ve iflas hukuku kapsamında alacaklı ve borçlu vatandaşların ilişkilerini düzenleyen hükümler barındıran kanunlar, aynı şekilde icra davalarına da esas zemin oluşturmaktadır. Bu bağlamda icra davalarının niteliklerine ve bu davalarda uygun bir şekilde hareket edilmesi gereken hukuki prosedürlere dikkat göstermek önem arz etmektedir.

İcra Davalarında Uzman Avukat Desteği

İcra avukatı danışma hizmetleri ile birlikte uyuşmazlık yaşayan kimselere davalarda profesyonel hukuki destek de vermektedir. Nitekim oldukça karmaşık ve derinlemesine bilgi içeren İcra ve İflas Hukuku, alanında uzmanlık isteyen özel hukuk branşlarından biridir. Bu sebeple tüm icra hukuku uyuşmazlıklarında doğru avukat ile yola çıkılması hem davanın kısa sürede istenilen biçimde sonuçlanmasını hem de olası hak kayıplarının önüne geçilmesini sağlamaktadır.

İcra davaları genellikle ilamlı icra takibi ve ilamsız icra takibi üzerinden farklılaşabilmektedir. Zira bu bağlamda söz konusu icra davalarının görülmesi gereken yetkili ve görevli mahkeme de kanunlarımıza göre farklılaşmaktadır.

Bu nedenle icra hukuku konusunda uzman ve hukuki usul ile esaslar hakkında son derece bilgili avukatların desteğinden yararlanmak sürecin hukuki prosedürlere uygun bir şekilde ilerlemesinde önem teşkil eden bir unsurdur. Buna bağlı olarak bazı davalar icra hukuk mahkemelerinde görülebilirken, bazı davalar da icra ceza mahkemelerinde yetki ve görev kapsamında bulunmaktadır.

Bununla birlikte genel olarak icra mahkemelerinde görülen davalar şunlardır:

  • Borca itiraz
  • İtirazın iptali
  • İmzaya itiraz
  • Kıymet takdirine itiraz
  • İpoteğin kaldırılması
  • Taahhüdü ihlal
  • Yediemini suistimal

Öte yandan tüm ilamlı icra takibi ve ilamsız icra takibi süreçlerinde profesyonel hukuki destek almak için icra avukatı Ankara merkezli hukuk bürosu uzman avukatlar yer almaktadır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN